MENÜ

Pszichosanitas 

Te mész az úton.Én egy darabig elkísérlek...

Személyközpontú szemléletben tevékenykedem:

a személyközpontú szemlélet jellemzői:

  • empátiás megértés, vagyis igyekszem belehelyezkedni abba, amit érez/érzel.
  • feltétel nélküli elfogadás, lehet/lehetsz olyan, amilyen vagy.
  • kongruencia, vagyis az a hitelesség, amivel teljes egészében magam képviselem, és ezzel vagyok jelen a tanácsadói folyamatban.

Relaxáció/Fókusztechnika:

Az imagináció egyszerűen szólva képzeletet, elképzelést jelet. Ilyen alkalmakkor az ellazult, relaxált állapotban megjelenő (emlék)képek, majd tovább alakított szimbólumok hidat képeznek a terapeuta és a kliens, a kérdés és a megértés között.

A fókusztechnikáról röviden:

A fókuszolás külön szemléletmódot képez a pszichológián belül, hiszen megvannak a saját szakkifejezései, módszertana és terápiás viszonyulása. Azonban Gendlin arra is felhívja a figyelmet, hogy a fókuszolás hatékonyan ötvözhető más pszichoterápiás módszerekkel, önmagában nem egyenértékű a pszichoterápiával, azonban nagyban elősegíti annak sikeres kimenetét.

A fókuszolás ajánlott mindenkinek, aki mélyebb önismeretre vágyik, szeretne változtatni közérzetén, vagy egyszerűen szeretné tudatosabban megélni mindennapjait. Pszichoterápiában, nagyban hozzájárul a sikerességhez mind a kliens, és terapeuta vonatkozásában, ugyanakkor ajánlott más, főleg segítő szakmájú szakembereknek. Egészséglélektani és klinikai alkalmazása a leginkább elterjedt, azonban nyugaton használják az üzleti szférában is (szupervízió, coaching). A módszer végezhető gyerekekkel és felnőttekkel egyaránt. Gyermekkori alkalmazása gyógyító és egészségvédő hatású lehet, különösen indokolt a fejlődésükben megzavart gyermekeknek.

(Idézet forrása: Buda Béla (2004). Előszó. In Gendlin, E. T. Fókuszolás Edge 2000 Kft., Budapest. 15.o)

A módszerek integratív felhasználása:

Párterápia során lehetőség van kettős vezetést igénybe venni, ahol férfi coach és női szakpszichológus szakemberpár vesz részt a segítő folyamatban.

Asztali nézet